Hakkımızda

 

Derisay Deri Sanayi ve Dış Ticaret Anonim Şirketi 1991 yılından bu yana deri sektöründe kazandığımız çeşitli deneyim ve birikimler ile 2000 yılında kurulmuştur. 30 yılı aşkın bir tecrübe ile; yüksek kalitede imalat, iş disiplini, liyakat, dürüstlük, güven, fiyatta istikrar ve teslimat tarihlerine hassasiyet firmamızın vazgeçilmez prensipleri olmuştur. Gönen-Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde 11 bin metrekare kapalı alanda yeni ve modern deri fabrikamızı 2021 yılı itibari ile faaliyete geçirmiş bulunmaktayız. Yenilenmiş makine parkurumuz, imalatta yaptığımız birçok gelişim ve değişim ile üretime özenle ve hızla devam ediyoruz. Ürünlerimizin renkleri ve işlentiler, modaya ve günün trendlerine uygun olarak laboratuvarlarımızda teknik ekibimizin AR-GE çalışmalarıyla desteklenmektedir. Yurt içi ve yurt dışına satışlarımız, şirket merkezimizin bulunduğu Zeytinburnu-İstanbul’dan yapılmaktadır.

ÜRÜNLER
1- OĞLAK KÜRK (OĞLAK TOSKANA)
Firmamız TÜYLÜ OĞLAK derilerini genellikle Toskana şeklinde işlemektedir. Bununla beraber, kırparak değişik tüy boylarında desenli ve baskılı tüylü oğlak derileri imalatı da yapmaktayız.
Himalaya-Alpes cinsi tüylü oğlak derilerinin işlentisinde çok tecrübeliyiz. Bu alanda kalitemizle haklı bir şöhrete sahibiz ve dünyada en çok üretim/satış yapan firmaların başında geliyoruz. Ürün çeşitliliğimiz fazladır. Talebe göre tüy ve süete baskı veya çeşitli finisaj işlemleri uygulayabilmekteyiz.
Tüylü oğlak derilerimiz, 2,5 sf (square feet)’den 4,5 sf’e kadar değişik çaplarda olabilmektedir. Ortalama çap ise 3,5 sf civarındadır.

• Doğal tüy uzunlukları, oğlak cinslerine göre farklılık göstermektedir. Bazı oğlak ırklarında 2 cm ila 3,5 cm arası tüy uzunluğuna rastlanırken, bir başka oğlak ırkında 3 cm ila 6 cm arası tüy uzunluğuna rastlamak mümkündür.

Angora Keçilerinde doğal tüy boyu 6 ila 20 cm arasında değişmektedir. Tüy boylarında kırpma yapılarak daha kısa Angora Keçisi tüyü elde etmek mümkündür. Angora keçilerinin çapı ise 8 ila 11 sf arası değişmektedir. Talebe göre tüy uzunlukları ve çaplarıyla ilgili ayarlamalar yapmamız mümkündür.
Tüylü oğlak derileri giysi üretimine tam olarak uygun olmanın yanında; çanta, ayakkabı, dekoratif halıcılık ve tekstil gibi değişik sektörlerde de zaman zaman kullanılmaktadır.
Yıllık Oğlak Kürk Derisi üretim kapasitemiz yaklaşık 900.000 adettir.

2- OĞLAK SÜET – OĞLAK NAPA – OĞLAK NAPATO – BASKILIK KEÇİ SÜET

Süet ve Napa olarak ürettiğimiz mallar için ortalama çap 3,50 ila 4,5 Suquare foot. civarındadır.
Bunun dışında daha büyük ölçülerde de (7-9 sf) Süet ve Napa üretebilmekteyiz. Bunlar daha çok finisaj baskı için uygundur. Süet-Napa ve Baskılık Süet-Napa gruplarında deri kalınlığı müşterimizin isteğine göre ayarlanabilmektedir. Keçi Süet ve Keçi Napa derileri giysi üretimi için uygun olmakla beraber; tekstil, ayakkabı, çanta, koltuk döşemesi ve eldiven gibi farklı imalatlarda da kullanılmaktadır. Süet, Napa, Napato ve Baskılık Keçi Derisi toplam üretim kapasitemiz yıllık yaklaşık 1.100.000 adet civarındadır.
İHRACATLAR: Avrupa’nın sayılı üst düzey firmalarına satış yapmakla beraber; Rusya, Ukrayna, Kore, Çin, Japonya, Tayvan ve Yeni Zelanda gibi ülke pazarlarına da ihracat yapmaktayız.
Katıldığımız fuarlar: Première Vision (Paris), Lineapelle (Milano), ACLE (Şanghay), China Fur & Leather Products (Pekin), APLF Leather & Materials Exhibition (Hong Kong), Shoes & Leather Exhibition (Guangzhou), Tüyap Deri Fuarı (İstanbul), CNR EXPO Deri ve Kürk fuarı (İstanbul).

Çevre ve Derisay

“Doğa, bize dedelerimizden bir miras değil, torunlarımıza bırakacağımız bir emanettir.” (Kızılderili Duwanish aşireti reisi Seattle)
Çevresel faktörlere ve doğaya karşı çok titiz ve hassas davranmak için azami gayreti sarf ediyoruz. Bu bizim genlerimizde mevcuttur. Bu amaçla deri imalatımızı, en kaliteli kimyasal maddeleri en gelişmiş şartlarda üreten ülkelerden ve firmalardan tedarik ederek yapmaktayız. Kullandığımız kimyasal maddeleri, ilgili bütün testlerden geçmiş; insan sağlığına, çevreye ve doğaya maksimum uyumu sağlayacak şekilde seçiyoruz. Kullanılan maddeler, dünyaca saygın kabul edilen kuruluşlar tarafından kabul edilen limitler dahilindedir. Kromsuz ve ağır metal taşımayan bitkisel tabaklamalardan mamül deriler üretmekteyiz.
Yakıt tüketiminde minimum sarfiyat ve emisyon limitlerine maksimum uyum sağlanmaktadır. Makine parkurumuz, elektrik ve buhar tüketiminde aşırılık ve israfı önlemek üzere dizayn edilmiştir. Su ihtiyacımızın önemli bir bölümünü yağmur sularından sifonik sistem ile elde etmekteyiz.
Kullandığımız atık sular, kimyasal maddeler, deri atıkları ve sarf malzemeleri, fabrikamız bünyesinde kurduğumuz biyolojik ve ön arıtma sistemlerinde arındırılarak Organize Sanayi Bölgemizin müşterek arıtma tesisine gönderilmektedir. Arıtılan suların bir bölümünün geri dönüşümü ve tekrar kullanılması mümkündür.
Üretim ve Derisay:
İş güvenliğine, çalışanların güvenliğine ve sağlığına, iş ortamına ve çalışma şartlarının daha da iyileştirilmesine çok özen gösterilmiştir. Personelin moralinin yüksek tutulması için gerekli ortam oluşturulmuş; son derece modern makine, teçhizat ve ekipmanlarla fabrikamız donatılmış, makinelerin doğru kullanımı için gerekli eğitimler verilmiş, periyodik bakımları düzenli yapılarak olası iş kazalarının önüne geçilmesi hedeflenmiştir.
Hedefler ve Derisay:
Deri alanında dünyaca kabul görmüş ve prestijli deri kuruluşlarına üyelik ve denetim almak adına girişimlerimizi yeni fabrikamız için başlatmış bulunuyoruz. Yakın bir süre içerisinde LWG üyelik işlemlerimiz sonuçlandırılacaktır.
Ürün çeşitliliği anlamında yeni tesisimizde kuzu kürk derisi imalatı da yapılacaktır. Gerekli makine ve teçhizat donanımı yapılmıştır ve üretime hazır haldedir.
Derinin tüy ve süet kısımlarına moda ve trendlere uygun finisaj ve baskı teknikleri uygulamaktayız. Anakonda, Timsah, Zebra, Leopar, kaplan, çita ve benzeri baskıların yanı sıra Napato ve Silky türü finisajlar bünyemizde yapılmaktadır.

 

İletişim

Bizi arayabilir veya bu bölüm üzerinden mesajınızı bırakabilirsiniz. Gelen tüm mesajlara 24 saat içerisinde geri dönüş yapıyoruz.
Array